Ekonomi

Türkiye’nin en büyük Hosting firmalarında Natro Belçika’ya satıldı

Natro Hosting, tüm hisseleri ile Belçika merkezli bir hosting şirketi olan Team.Blue'ya satıldı.

Türkiye’nin en büyüklerinden olan Natro firmasıda yabancı bir şirkete satıldı. Satış fiyatı ile alakalı detaylar yetkili isimler tarafından paylaşılmazken, en büyük hosting şirketlerinden Natro’nun Belçika merkezli team.blue’ya devredildiği açıklandı. Gayri resmi bilgilere göre Natro, 200 bin tl karşılığında satıldı.

Hakkında zaman zaman olumsuz haberler de çıkan Natro, hiç tartışmasız Türkiye’de faaliyet gösteren hosting sağlayıcıları arasında en büyüklerden biriydi. Geçtiğimiz haftalarda türk oyun geliştiricisi Peak, ABD’li Zynga’ya satılmıştı. Bu hafta da Natro.

Gelirler artık Belçika’ya gidecek

Genel merkezleri Belçika’da olan blue.team, 10 farklı ülkede faaliyet sürdüren büyük bir hosting sağlayıcısıdır. Natro, Türkiye’de aynı isimle devam edecektir fakat gelirleri artık Türkiye’ye değil, Belçika’ya gidecek.

Konu r10.net isimli webmaster paylaşım platformunda şok etkisi yarattı. İddia edildiğine göre şirketin satış değerinin 200 bin TL’dir. R10’u ziyaret ederek tartışmaya katılmak için buraya tıklayınız.

Editör: Yakup Kaplan

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu