EğitimGündem

Nüfus müdürlükleri hafta sonu yapılacak YKS nedeniyle açık olacak

YSK 2020 nedeniyle kimliklerini kaybeden öğrenciler mağdur olmasın diye nüfus müdürlükleri hafta sonu da açık olacak!

Bu hafta sonu yapılacak olan YKS 2020 nedeniyle İstanbul valiliği tarafından nüfus müdürlüklerinin açık kalacağı açıklandı. Son birkaç haftadır koronavirüs nedeniyle öğrenciler tarafından özellike Twitter üzerinden başlatılan kampanyalar beklenilen etkiyi göstermedi ve tüm çabalara rağmen YSK iptal edilmedi, ertelenmedi.

ÖSYM’nin düzenlediği Yükseköğretim Kurumları Sınavı 27 Haziran ile 28 Haziran’da yapılacaktır. İstanbul Valiliği, her hangi bir aksaklığın olmaması için hafta sonları nüfus müdürlüklerinin açık olacağını duyurdu.

İlçe nüfus müdürlüklerinde sadece kimlik kartı başvuruları alınacaktır. Cuma günü de akşam saat 20:00’a kadar açık olacak olan nüfus müdürlükleri 27 Haziran 2020’de sabah 07:00 ile 13:00 arası, pazar günü yani 28 haziran 2020’de ise sabah 07:00 ile 16:00 arasında açık olarak, hizmet verecektir.

Sınava katılacak olan öğrenciler olur da kimliklerini veya nüfus cüzdanlarını kaybederlerse yeni kimlik kartı başvurusunu hemen yaparak, birkaç dakika içinde alabilecekler. Öğrencilerin kimlik yenileme işlemlerinin yapılabilmesi için sınav giriş belgesi ile birlikte 2 adet fotoğraf yanların götürmesi gerekiyor. Nüfus müdürlükleri cumartesi ve pazar günlerinde geçici kimlik kartı verecekler ve sınava girişte geçerli olacaktır.

Editör: Yakup Kaplan

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu