Gündem

Ayasofya Camii’nde ilk namaz 2 hafta sonra kılınacak

Ayasofya'nın ibadete açılma tarihi olarak 24 Temmuz belirtildi

Danıştay’ın yıllardır müze olarak duran Ayasofya ile alakalı kararının ardından birçok vatandaş gecenin geç saatleri olmasına rağmen Ayasofya’nın önüne giderek kutlama yaptı. Şimdi ise akıllarda Ayasofya’da ilk namazın ne zaman kılınacağı oldu..

Konuyla alakalı çalışmaların hızlı bir şekilde başlatıldığı Recep Tayyip Erdoğan tarafından saat 20:53’te ulusa sesleniş konuşmasında açıklandı. Kültür Bakanlığı tarafından idari ve teknik işlemler halledilecek, Diyanet İşleri Başkanlığı da işin dini boyutuyla ilgilenecektir.

İlk Namaz 24 Temmuz’da Kılınacak

Yapılan açıklamada bütün eksiklikler tamamlandıktan sonra Ayasofya’nın 24 Temmuz 2020 günü ilk Cuma namazı ile ibadete açılacağı belirtildi. Ayasofya’nın camii olarak yeniden ibadete açılma kararının ardından Twitter’da konu gece boyunca gündem oldu.

Erdoğan ayrıca konuyla alakalı olarak vatandaşlara uyarıda bulundu. 2 haftalık çalışma süresi boyunca Ayasofya’yı ziyaret ederek ortaya çıkacak olan yığılmanın, yoğunluğun olmaması için uyardı.

Yıldız Tilbe’nin Ayasofya Paylaşımı Çok Konuşuldu!

Genel itibariyle Twitter kullanıcıları Ayasofya’nın camiye dönüşme olayına sevinirken arada bazı kimselerde alınan bu kararın erken seçim haberlerinin yakında geleceğine yorumladı.

Yakup Kaplan / jodd.net

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu