Ekonomi

15 ilde 153 arsa TOKİ tarafından satışa çıkıyor

TOKİ, bugün yaptığı bir açıklamada Afyonkarahisar, Ankara, Gaziantep dahil olmak üzere 13 ilde toplamda 1 milyon 469 bin 262 metrekare alanı kaplayan 13 arsayı satılığa çıkardı.

Toplamda 1 milyar 100 milyon TL değerindeki konut, özel sağlık, özel eğitim, konut dışı kentsel çalışma, cezaevi, akaryakıt istasyonu, sanayi alanında kullanılacak olan arsalardan 13 tanesini satışa çıkarırken 2 tanesini de kiraya verecektir. Yapılan açıklamada satışa çıkarılan arsaların şehir merkezine yakın yerlerde, ulaşım sorunu olmayan, gelişmekte olan alanlar olduğu ifade edildi.

SATIŞ YAPILACAK İLLERİN LİSTESİ

TOKİ arsa satış
TOKİ arsa satış

TOKİ’nin yaptığı açıklamada Ankara, Antalya, Afyonkarahisar, Gaziantep, Elazığ, Balıkesir, Diyarbakır, İstanbul, Karabük, İzmir, Niğde, Manisa, Samsun ve Yozgat illerinde toplam büyüklüğü 1 milyon 649 bin 262 metrekare olan 153 arsa satılığa çıkarılırken açık artma usülü benimsenecek, 2 arsa da kiralanacaktır.

YAKUP KAPLAN / JODD.NET

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu