Teknoloji

Elon Musk: Hayatı Mars’a getirmeliyiz!

Uzay çağında arkalarda kalmak istemeyen SPACE X şirketi çalışmalarını hız kesmeden sürdüyor.

Jodd.net Teknoloji – Tesla, SpaceX, güneş panelleri ve daha birçok projenin mimarı biraz da kafadan çatlak girişimci Elon Musk, Twitter’da Pranay Pathole isimli bilgisayar programcısının paylaştığı Mars videosu ile birlikte yaptığı yoruma cevap verdi.

Uzay yarışının başladığı son yıllarda bir çok şirket koloni kurup, uzay turizmine başlamak için çalışmaları hızlandırdı. Önce elektrikli araçlarda devrim yapan Elon Musk, son zamanlarda milyarlarca dolar para harcayarak kurup geliştirdiği SpaceX şirketi ile adından söz ettirmeyi başarıyor.

Hisse değeri koronavirüse rağmen beklenenin çok üstünde artan teknoloji devi TESLA’nın kurucusu Elon Musk, bugün Twitter’da bir kullanıcının paylaştığı videoda şu ifadeleri kullandı…

MARS’A HAYATI GETİRMELİYİZ

Pranay Pathole, Mars’ın dağlarını çeken Curiosity rover adındaki uzay aracının videosuna “Başka bir gezegene bakıyorum. Milyonlarca mil ötede Uzayda. Sadece birkaç yüz yıl önce insanların uzaya bakmayı başarabildiği bir gezene şu anda bakıyorum. Dünya, dışarıda olanlara nazaran çok küçük kalıyor” sözleriyle yorum bırakınca, Elon Musk cevap vererek “Mars’a hayatı getirmeliyiz” dedi.

MARS YÜZEYİ VİDEOSU

MURAT KAPLAN / JODD.NET

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Murat Kaplan

Eskişehir'de 1996 yılında dünyaya gelen Murat Kaplan, birçok internet sitesinde haber editörü olarak çalıştıktan sonra şimdilerde siyaset ve ekonomi alanlarında Jodd.net'te yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu