Sağlık

Prostat hastalığı için bitkisel tedavi yöntemleri işe yarıyor mu?

Prostat hastalığı için tavsiye edilen ilaçlar neledir? Prosgen tablet kullanıcı yorumları

Prostat hastalığı, çağımızın en büyük sorunlarından biri olup erkeklerin korkulu rüyasıdır. Dünya genelinde prostat hastası olan kişi sayısı 2019 yılı verilene göre 1.28 milyon olurken, toplamda kanser nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 10 milyona yaklaştı.

Türkiye, prostat kanseri hastaları bakımından dünyada 2. sırada yer alırken her yıl binlerce kişi bu hastalık nedeniyle doktora gidip tedavi oluyor. Maalesef halen üreme organıyla alakalı bir hastalık olduğundan dolayı birçok kişi doktora gitmeye utanıyor veya gitmiyor.

Bu nedenle çareyi internet üzerinden satın aldıkları veya aktarlardan temin ettikleri bitkisel ürünlerde veya alternatif tıp diye tabir edilen yöntemlerde arıyorlar. Daha önce sizler için prostat hastalığına iyi geldiği, ağrıları ve sızıyı azalttığı iddia edilen prosgen tablet ile alakalı değerlendirme yazısı paylaşmıştık. Dilerseniz sizler de prosgen nedir bağlantısına tıklayarak daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bitkisel tedavi yöntemleri kesinlikle işe yaramıyor demiyoruz ancak doktora gidip, modern tıp yöntemleri ile tedavi olmak dururken, hem de en sağlıklı bir şekilde çözüm bulunabilecekken deneme yanılma yöntemi ile çare aramak mevcut sağlığınızı da bozabilir.

SALİH YILDIZ / JODD.NET

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Salih Yıldız

Daha önce Kaynak Haber'de yaptığım editörlük sürecinde edindiğim tecrübeleri şimdilerde Jodd Haber'de aktarmaya çalışıyorum. Daha fazla bilgi ve haber için twitter hesabımızı takip edebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu