Gündem

Son dakika.. Araç muayeneleri için flaş koronavirüs kararı!

Koronavirüs nedeniyle araçlarını muayene etmeleri gereken kişiler 30 Eylül'e kadar zaman kazandı

Koronavirüs nedeniyle ülke genelinde birçok kurum faaliyetlerini azalttı. Araç muayeneleri de bu süreçten nasibini aldı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı konuyla alakalı yeni bir açıklama yaparak muayene tarihi gelmiş araçlar için 30 Eylül’e kadar uzatıldığını bildirdi.

Yazılı olarak yapılan açıklamada normalleşme süresinde araç muayane noktalarında yoğunluğun oluşmaması ve vatandaşların yakın mesafelerde bekleme yapmaması için süresi yaklaşmış veya geçmiş olan vatandaşların 30 Eylül’e kadar araçlarını muayeneye sokabilecekleri ifade edildi.

Buna göre normal şartlarda 3 Nisan ile 3 Temmuz arasında araçlarını muayane etmeleri gerekenler eğer 17 Ağustos 2020’ye kadar yapamamışlarsa üzülmelerine gerek yok. Araç muayene noktalarında yoğunluğun önüne geçmek için 30 Eylül’e kadar muayene yapabilirsiniz.

420 BİN ARAÇ MUAYANE EDİLECEK

Bu sürenin uzatılmasıyla gecikme bedeli ödeyecek miyiz diye soran vatandaşlar için de bilgi paylaşan bakanlık yüzde 5’lik gecikme bedelinin de koronavirüs nedeniyle faturaya yansıtılmayacağını açıkladı. 30 Eylül 2020’ye kadar tahmini olarak 420 bin aracın muayene edecektir.

ZEYNEP KAPLAN / JODD.NET

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Zeynep Kaplan

Eskişehir Üniversitesi, Sınıf Öğretmenliği bölümünden mezun oldum. Daha önce farklı sitelerde editörlük yaptım. Şimdilerde düzenli olarak Jodd Haber'de çalışmaktayım. Sosyal medya hesaplarımızdan takip ediniz. #KadınaŞiddeteHayır #KadınlarÖlmesin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu