Ekonomi

Acil nakit para borç veren tefeciler

Türkiye'de borç veren tefecilerin adresi, telefon numarası, iletişim bilgileri vs..

2020 yılının sonlarına doğru yaklaşırken maalesef internetten birçok kişi borç veren tefeciler veya acil kredi veren tefecilerin telefon numarası gibi aramalar yaparak, yüksek faizle borç para almak istiyor. Bankalardan istedikleri sonucu alamayan insanlar tefecilere bel bağlıyor.

Türkiye’de illegal bir şekilde çalışan tefecilere zaman zaman polis tarafından baskın yapılıyor olsa da maalesef halen birçok ilimizde tefeciler, var olmaya devam etmektedir. Zaman zaman sistemlerini değiştiren bu insanlar bazen bir kuyumcu görünümünde veya bir tarım ofisi şeklinde olabiliyor.

Acil borç veren tefeciler hakkında sizleri uyarmak istiyoruz. Lütfen bu tarz insanlara bulaşmayınız. Kimlerle muhatap olduğunuzu bilmediğinizden dolayı başınıza hiç beklemediğiniz olaylar gelebilir. Bu tarz kişiler size borç para verirken karşılığında bir garanti sunmanızı isterler. Mesela tarla tapusu, arsa veya ev tapusu gibi şeyleri göstermezseniz kolay kolay size güvenip borç para vermezler.

Borcunuzu zamanında ödemediğiniz zaman zaten tapusunu verdiğiniz evi veya arsayı veya her neyse onu sahiplenip, bir daha sizin yüzünüze bile bakmazlar. Maalesef Türkiye’de bunun örnekleri çok fazladır. Haberleri okuduğunuzda benzer olaylarla karşılaşabilirsiniz.

Biz bu haberde sizlere acil borç para veren tefecilere karşı uyarmak istedik. Yine de bulaşıp bulaşmamak size kalmıştır. Evet. Tahmin edebiliyoruz. Paraya ihtiyacınız var ancak lütfen sorunlarınızı yasal yollarla halletmeye çalışın veya başka yöntemlere başvurunuz. Üzgünüz.

Yorumlarınızı, düşüncelerinizi paylaşmayı unutmayınız.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Salih Yıldız

Daha önce Kaynak Haber'de yaptığım editörlük sürecinde edindiğim tecrübeleri şimdilerde Jodd Haber'de aktarmaya çalışıyorum. Daha fazla bilgi ve haber için twitter hesabımızı takip edebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu