Teknoloji

Netflix’in ücretsiz deneme süresi 1 lirayla geri döndü

Türkiye'de Netflix ile alakalı son zamanlarda artan eleştirilere rağmen Netflix Türkiye kullanıcıları için kampanyalar yapmaya devam ediyor.

Son zamanlarda Türkiye’de epey gündem olan Netflix, dünya genelinde kullanıcılarına denemeleri için 30 günlük ücretsiz deneme süresi veriyordu. Türkiye ve bazı ülkelerde bu durum suistimal edilince, şirket ücretsiz olan deneme süresini geçtiğimiz aylarda kaldırmıştı.

Konuyla alakalı şirket kendi içinde yaptığı toplantılarda, daha fazla insana ulaşmak için 30 günlük deneme süresinin gerekli olduğuna karar vererek, ücretsiz olan bu hizmeti kredi kartı bilgilerinizi almak için oldukça cüzi bir miktara sunmaya başladılar.

Alınan yeni kararla birlikte yeni mail adresleri ve farklı ip ağları üzerinden ücretsiz 30 günlük deneme hesapları oluşturmak yerine, kredi kartı bilgilerinizin girileceği, size ait bir mail adresiyle 30 günlük ücretli deneme süresi verilecektir.

Netflix ücretsiz deneme nasıl alınır? 1,99 TL!
Netflix ücretsiz deneme nasıl alınır? 1,99 TL!

Normalde 1.99 TL olan bu hizmet bedeli bazı kullanıcılara 30 kuruş veya 50 kuruş olarak da yansıyabiliyor.

SALİH YILDIZ / JODD.NET

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Salih Yıldız

Daha önce Kaynak Haber'de yaptığım editörlük sürecinde edindiğim tecrübeleri şimdilerde Jodd Haber'de aktarmaya çalışıyorum. Daha fazla bilgi ve haber için twitter hesabımızı takip edebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu