Gündem

Erken seçim ihtimaline karşı ilk cumhurbaşkanı aday adayı belli oldu

Tarafsız Bölge programında Ahmet Hakan'ın konuğu olan Ömer Lütfi Avşar, Türkiye'nin cumhurbaşkanı aday adayı olduğunu açıkladı.

Ahmet Hakan’ın sunduğu Tarafsız Bölge programında bugün Türkiye’nin bir sonraki seçim sürecinde olabilecek aday adaylarından ilki açıklandı. Şaban Sevinç, Latif Şimşek, Hakan Bayrakçı, Zafer Şahin ve Ömer Lütfi Avşar’ın konuk olduğu tarafsız bölge programında Hakan Bayrakçı, mevcut cumhurbaşkanı da dahil henüz hiç kimsenin resmi olarak aday olmadığını, aday adayı olduklarını söyledikten sonra Ömer Lütfi Avşar’da söz hakkı alarak cumhurbaşkanlığı seçimleri için aday adayı olduğunu açıkladı.

Normalde 2023 yılında yapılacak olan seçimler için Türkiye’de son zamanlarda erken seçim ihtimali tartışılmaktadır. Ömer Lütfi Avşar da konuyla alakalı açıklama yaparak şu ifadeleri kullandı:

En az yüzde 1 imzayla, 500 bin imzayla herhangi bir çatının değil Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı aday adayıyım

Yakup Kaplan / jodd.net

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu