EkonomiGündem

Facebook’un hisse değeri 4 Ekim’de yüzde 5 düştü!

Whatsapp ve Instagram'ı da bünyesinde barındıran Facebook'un hisse değeri bugün yüzde 5 düştü!

4 Ekim 2021’de dünya genelinde Facebook ve alt şirketleri olan Instagram, WhatsApp, Messenger ve Oculus’a erişim yaklaşık 6 saattir olmuyor. Konuyla alakalı Twitter ve diğer sosyal medya hesaplarında açıklama yapan şirket durumun farkında olduklarını ve en kısa zamanda sorunun giderilmesi için ellerinden geleni yaptıklarını belirtti.

Son dakika: Whatsapp çöktü mü? 4 Ekim whatsapp neden açılmıyor?

Facebook’un DNS A adresleri silinmiş

Henüz Facebook, WhatsApp ve Instagram’a erişimin olmamasının nedeni DNS A kaydının silinmiş olmasıdır. DNS A kaydını biraz açacak olursak, facebook ve diğer servislerin çalışmasını sağlayan IP adresidir diyebiliriz. Yani birileri bilerek yahut bilmeyerek Facebook ve diğer servislerine erişimi engelledi. Bu nedenden dolayı da insanlar hacklenmiş olabileceğini düşünüyor.

Facebook hisseleri de bu durumdan kötü etkilendi. Zaten yaklaşık 1 aydır düşüş trendini takip eden Facebook (NASDAQ: FB) günü $16.78 düşerek $326.23 ile kapattı. Fakat erişim engelinin olduğu saatlerde zaten Facebook hissesinde düşüş yaşanıyordu. Haberle birlikte biraz daha fazla düşüş gerçekleşti.

Facebook hisse değeri 4 Ekim 2021
Facebook hisse değeri 4 Ekim 2021

Grafiklere baktığımız zaman facebook hisselerinde son 1 ayda yüzde 14’lük bir düşüş olduğunu görmekteyiz.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu