Savcı Sayan milletvekili oldu mu? İşte akıbeti

Ağrı belediye başkanı Savcı Sayan ile alakalı insanların en çok merak ettiği konu "Milletvekili oldu mu?" sorusu oldu. İzmir'den AKP sıralarından seçimlere hazırlanan Savcı Sayan, milletvekili olamadı. Osman Gökçek ise AKP'den İzmir milletvekili olarak meclise girmeyi başardı.

featured

Jodd Haber – Ağrı belediye başkanı AKP’li Savcı Sayan yine kendi partisi AKP’den İzmir 1. bölgeden 6. sırada aday olmuştu.

Kanunlar gereği milletvekili adaylarının resmi görevlerinden istifa etmesi gerekmektedir. Savcı Sayan da görevinden istifa ederek milletvekili olabilmek için seçimlere hazırlandı.

Fakat 2023 seçim sonuçları Savcı Sayan’a milletvekili olma yolunu göstermedi. İzmir 1. bölgeden AKP sadece 4 milletvekili çıkarabildi. Bu nedenle Savcı Sayan bu dönem meclise giremedi.

Bu şekilde merak edilen isimlerden bir başkası da eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in oğlu Osman Gökçek oldu.

Osman Gökçek de yine İzmir’den fakat 2. bölgeden AKP milletvekili adayı olmuştu. Osman Gökçek, AKP’den meclis kürsüsünde bu dönem yerini alacak.

0
be_end_m
BEĞENDİM
0
alki_liyorum
ALKIŞLIYORUM
0
d_ncel_y_m
DÜŞÜNCELİYİM
0
_rend_m
İĞRENDİM
0
kizdim
KIZDIM
0
_z_ld_m
ÜZÜLDÜM
Savcı Sayan milletvekili oldu mu? İşte akıbeti
habere yapilan yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Jodd Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!