DünyaSağlık

CoronaVirus Amerika’ya Girmeye Çalışıyor

Dünya sağlık örgütü (WHO) tarafından geçtiğimiz hafta alınan kararda uluslarası acil durum ilan edilen koronavirüs ile alakalı olarak ölümler de gittikçe artıyor.

Son olarak Çin’de bu virüsü farkeden doktor Li Venliang virüs nedeniyle hayatını kaybetti ve bu durum Çin başta olmak üzere dünyanın birçok yerinde tepkiye neden oldu. Çünkü Çin hükümeti doktorun uyarılarını ilk etapta dikkate almamış ve konuyu hafife almışlardı.

2 hafta önce Amerika’nın California eyaletinde bulunan bir havaalanında şüphe çeken kişiler üzerinde ortaya çıkan bu virüs karantina altına alınmış ve tehditlerin ortadan kalktığı belirtilmişti.

Son olarak 4 Şubat 2020’de New Jersey’de bulunan Newark Airport’ta Çin’den gelen bir yolcuda belirtilerin olduğu farkedilince karantina altına alındı. Havaalanında korku ve paniğe neden olan bu olay nedeniyle 2 uçaktaki yolcular saatlerce bekletilerek dışarıya kontrol edildikten sonra bırakıldı.

doktor li venliang koronavirus
doktor li venliang koronavirus

Her ne kadar yetkililer kontrol altına alındığını söylese de Amerika’lılar marketlerden evlerine stok yapmaya başladı. Yüz maskelerinin fiyatı 1 dolardan 15 doları yükseldi.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu