TOGG: Yerli otomobilin fiyatı ne kadar olacak

togg yerli otomobil fiyat
togg yerli otomobil fiyat

Yıllardır beklediğimiz yerli otomobil ile alakalı olarak adımlar hızlı bir şekilde atılmaya devam ediyor. TOGG yani Türkiye’nin otomobili markasıyla yola çıkan ekip en erken 2022 veya 2023 yılı itibariyle ülkemizde fabrikaların kurulup, ön prototiplerin yere indirileceğini tahmin ediyor.

Sadece 4.8 saniyede 100 km hıza ulaşabilecek olan ve 30 dakikalık bir şarj ile 500 km gidebilecek olan TOGG’un bataryaları da 8 yıl garantili olarak satışa sunulacaktır. Arabamızın menzili 500 km olacaktır.

5 farklı kasa ile piyasaya çıkacak olan TOGG’un iç dizaynı ve dış dizaynı oldukça güzel olup mevcut markalara taş çıkaracak cinstendir. Öyle ki baktığınız zaman lüks bir aracın içinde olduğunuzu hatırlayacak ve ona göre aracınızı süreceksiniz.

Fabrikaların kurulması, her şeyin bitmesi ve servis ağının yaygınlaşması içinse TOGG’un üst düzey yöneticisi Gürcan Karakaş 2032’yi bulacağını söylüyor. Peki Togg yerli araba fiyatı ne kadar olacak?

yerli otomobil togg fiyat 2020
yerli otomobil togg fiyat 2020

TOGG Yerli Araba Ne Zaman Üretilecek?

Gürcan Karakaş, fabrikanın kaba inşaatı için çalışmalara en kısa zamanda başlayacakları, her şeyin planlandığı gibi zamanında ilerlediğini ve 12 ay içerisinde fabrikanın kabasının biteceğini söyledi. Buna göre ilk siparişlerin 2022 yılı itibariyle bantlardan indirileceğini belirten Karakaş, yıllık şimdilik 175 bin araç üreteceklerini ve 2032 yılında her şey tam olarak bittiğinde bu rakamın 1 milyondan fazla olacağını söylüyor.

TOGG’un yakıt tüketimi

Yakıt tüketimi ile alakalı olarak detaylar paylaşan Gürcan Karakaş, rakiplerine göre daha tasarruflu ve ekonomik olduğunu belirtiyor. 30 dakikadan daha az bir sürede full olarak arabayı şarj edebileceğimizi ve bunun takriben 50 TL’ye takabül edeceğini söyledikten sonra bununla 500 km yol katedebileceğimizi söylüyor.

Normal şartlar altında 500 km yolu normal bir benzinli araçla gittiğinizde 350 TL yakıt masrafını düşündüğümüzde 50 TL’lik bir elektrik faturasının oldukça ideal olduğunu söyleyebiliriz.

Ayrıca araçların pil garantileri de 8 yıl olacaktır. Bu araçlarda motor olmadığından dolayı aküler en büyük ve önemli parça oluyor. Bunun için de 8 yıl garanti verecekleri belirtiliyor.

togg yerli araba ne kadar olacak
togg yerli araba ne kadar olacak

TOGG yerli otomobil fiyatı ne kadar olacak?

Bu konuyla alakalı net bir şey söylemeyen Karakaş, zamanı geldiğnde piyasadaki araçlar ile üç aşağı beş yukarı aynı fiyata sahip olacağını belirterek aslında fiyatların çok da iyi olmayacağını haber vermiş oldu.

Şu aşamada benzer araçlara baktığımızda en azından 350 Bin TL civarında olacağını tahmin ediyoruz.

0
be_end_m
BEĞENDİM
0
alki_liyorum
ALKIŞLIYORUM
0
d_ncel_y_m
DÜŞÜNCELİYİM
0
_rend_m
İĞRENDİM
0
kizdim
KIZDIM
0
_z_ld_m
ÜZÜLDÜM
TOGG: Yerli otomobilin fiyatı ne kadar olacak
habere yapilan yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Jodd Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!