1. Haberler
  2. Bilgi
  3. Kediler de insanlar gibi adet (regl) olur mu?

Kediler de insanlar gibi adet (regl) olur mu?

Dişi kediler de insanlar gibi belirli dönemlerde adet olur mu? Bu içeriğimizde kedilerin adet (regl) olup olmadığını ele aldık. Konuyla alakalı sorularınızı ve yorumlarınızı paylaşmayı unutmayınız.

Kediler de insanlar gibi adet olur mu

Soru açık. Dişi kediler de insanlar gibi belirli zamanlarda adet olurlar mı? Olurlarsa kedilerin adet dönemleri nasıl anlaşılır? Cevabı sizler için araştırdık ve aşağıda paylaştık. İyi okumalar.

Kediler adet olur mu?

Kediler, insanlar gibi adet görmezler. Kedilerde üreme döngüsü estrus döngüsü olarak bilinir ve bu, genellikle “kızgınlık dönemi” olarak halk arasında bilinir. Bu dönemde dişi kediler, çiftleşmeye hazır olduklarını gösteren bazı değişik davranışlarda bulunurlar.

Kızgınlık dönemi, genellikle ilkbahar ve sonbahar aylarında olmak üzere, yıl içinde birkaç kez gerçekleşir ve dişi kedinin üreme yeteneğine girdiği bir zamanı ifade eder.

Kızgınlık dönemi sırasında dişi kediler daha sesli olabilir, sürtünme gibi daha fazla sevgi isteme davranışları gösterebilir ve çiftleşme için erkek kedilere ilgi gösterebilir.

Bu dönemde dişi kedilerde, insanlardaki adet döngüsüne benzer bir kanama ya da belirti görülmez. Bunun yerine, ovulasyon genellikle çiftleşmeyle tetiklenir ve eğer çiftleşme olmazsa dişi kedi birkaç hafta sonra tekrar kızgınlık dönemine girebilir.

Bu biyolojik süreçler, kedilerin üreme biyolojisi ile ilgilidir ve türler arası önemli farklılıklar gösterir.

0
be_end_m
BEĞENDİM
0
alki_liyorum
ALKIŞLIYORUM
0
d_ncel_y_m
DÜŞÜNCELİYİM
0
_rend_m
İĞRENDİM
0
kizdim
KIZDIM
0
_z_ld_m
ÜZÜLDÜM
Kediler de insanlar gibi adet (regl) olur mu?
Yorum Yap
habere yapilan yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Jodd Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!