EğitimSosyal

Şimdiden 2 Kişi Öldü! Bakanlık Uyardı

Tüm dünyada hızla yayılan yeni bir arkadaşlar arası eğlence aktivitesi ile alakalı kötü haberler gelmeye devam ediyor. Buna rağmen öğrenciler maalesef aynı yanlışlara düşerek arkadaşlarının ölmesine, telafisi mümkün olmayan yaralanmalara neden olmaya devam ediyorlar.

Konuyla alakalı olarak Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk twitter hesabından yaptığı paylaşımla gençlerin bu tarz etkinliklerden uzak durması gerektiğini belirterek tüm öğretmen ve öğrencilere bunu herkese izah etmelerini hatırlattı.

2 Kişi hayatını kaybetti

Tüm dünyada bu sosyal akım hızla yayılırken edindiğimiz bilgilere göre halihazırda 2 kişi bu şekilde yere düşerek hayatını kaybetti. Onlarca sakatlanmanın olduğu hadise arkadaşlar arasında eğlence olarak görülse de telafisi mümkün olmayan sonuçlara neden olabiliyor.

ziya selcuk sosyal medya akim
ziya selcuk sosyal medya akim

Sosyal medya hesaplarında çelme takma akımı veya kafakırıcı okul akımı olarak da videoları ve görüntüleri arkadaşlar arasında paylaşılmaktadır. İlk olarak TikTok isimli sosyal medya uygulaması üzerinden yayıldığı düşünülüyor.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu