450 yıllık canlı yayın pet şişe

Yaklaşık 450 yıl sürecek canlı yayındaki pet şişe

Çevre temiziliğine dikkat çekmek amacıyla Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF) tarafından bir internet sitesi üzerinden yaklaşık olarak 450 yıl boyunca devam etmesi planlanan bir canlı yayın başlatıldı.

Sürekli olarak kayıt altında olan bir pet şişenin ne kadar sürede yok olduğuna dikkat çekerek kullandığımız plastik ürünlerin geri dönüşüme kazandırmamız gerektiğini anlatmaya çalışıyor. Doğaya bırakılan petrol ürünlerinin yok olma süresi oldukça uzun olduğundan dolayı yok olması yüz yıllar alıyor.

Yani çocuğunuzun torunları, onların da torunları bile gelip geçecek fakat doğaya atmış olduğunuz plastik şişeler veya poşetler veya diğer petrol ürünleri halen dünyada kalmaya devam edecektir.

Bu nedenle WWF tarafından dikkat çekmek amacıyla böyle ilginç bir kampanya başlatılmış.  Yaklaşık 450 yıl sürmesi planlanan canlı yayında plastik şişenin yok olması canlı olarak izlenilebilecek.

Dileyenler şuraya tıklayarak canlı yayını izleyebilir.  Ayrıca yukarıdaki videoda Youtube’da yayınlanan bir reklam videosunu da izleyebilirsiniz.

0
be_end_m
BEĞENDİM
0
alki_liyorum
ALKIŞLIYORUM
0
d_ncel_y_m
DÜŞÜNCELİYİM
0
_rend_m
İĞRENDİM
0
kizdim
KIZDIM
Yaklaşık 450 yıl sürecek canlı yayındaki pet şişe

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Jodd Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!