Dünya

Koronavirüsü nedeniyle 16 milyon kişi karantinada

Koronavirüsü nedeniyle ölümlerin arttığı İtalya’da hayat durma noktasına geldi. Acil olarak toplanan meclisin aldığı kararname ile İtalya Başbakanı Giuseppe Conte tarafından 16 milyon kişinin yaşadığı Lombardiya bölgesi ve buraya yakın olan 13 farklı noktada 16 milyondan fazla insan karantinaya alındı.

Sokağa çıkma yasağının getirildiği Lombardiya bölgesinde hayat durma noktasına geldi. Özel günler, dini ritüeller ve toplu programların bir süre askıya alınmasına ve restoranların, barların ise belirli saatlerde ve belirli şartlarda açık kalmasına izin verildi.

3 nisan 2020’ye kadar bu şekilde bir uygulama ile virüsün daha fazla yayılmasına engel olmaya çalışacaklarını belirten İtalya başbakanı Conte restoranların sabah 6 ile akşam 6 arası, her masa arasında 1 metrelik güvenli mesafe olması şartıyla açık kalabileceklerini belirtti.

Kararname resmi olarak yayınlanmadan basına sızdırılması sonucu bölgede yaşayan halkın bölgeyi terketmeye çalıştığı öğrenildi.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu