Dünya

İngiltere en sonunda okulları tatil etme kararı aldı

Tüm dünyada koronavirüs salgını hızla yayılıp, ülkelerin çoğu önlemler almaya çalışırken İngiltere’de hiç bir şeyin yapılmıyor olması tüm dikkatleri üzerine toplamıştı. Bugün gelen bir son dakika açıklamasıyla İngiltere’nin eğitim bakanlığınca 20 Mart 2020’den itibaren okulların tatil olacağı ifade edildi.

Güncel verilere göre tüm dünyada şu ana kadar koronavirüs bulaşmış insan sayısı 216,425 olurken, bu virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı ise 8,908 oldu. En çok vakanın görüldüğü ülke Çin, İtalya, İran, İspanya, Fransa ve Almanya olurken ülkelerin bildirdiği verilere göre en düşük vakanın görüldüğü ülkeler ise Afrika ülkeleri oldu.

İngiltere’de virüs bulaşmış kişi sayısı 2,626 olurken bugün 33 kişinin daha hayatını kaybetmesi ile ölü sayısı ise 104’e yükseldi. Buna rağmen İngiltere eğitim bakanlığı tarafından okullar ivedi bir şekilde değil de önümüzdeki Cuma gününden itibaren okulların tatil edilmesine karar verildi.

Bir Türk Hayatını Kaybetti

İngiltere’de yaşayan 51 yaşındaki Kahramanmaraş doğumlu Hayri Ergönül isimli vatandaşımız kaldırılmış olduğu hastanede hayatını kaybetti.

Yaklaşık 1 hafta önce hastaneye giden Hayri Ergönül’de koronavirüs semptomlarının görülmesi üzerine testler yapılmış ve sonuç pozitif çıkmıştı.

Yoğun bakıma alınan Hayri Ergönül, şeker hastası olduğu karantina altına alınan eşi tarafından ifade edilmişti.

Koronavirüs ile alakalı kaç kişinin enfekte olduğunu, kaç kişinin hayatını kaybettiğini ve kaç kişinin kurtulduğuğunu görmek için şuraya tıklayabilirsiniz.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Salih Yıldız

Daha önce Kaynak Haber'de yaptığım editörlük sürecinde edindiğim tecrübeleri şimdilerde Jodd Haber'de aktarmaya çalışıyorum. Daha fazla bilgi ve haber için twitter hesabımızı takip edebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu