Dünya

İtalya’da Salgın Kontrol Altına Alınamıyor

İtalya, koronavirüsü görüldüğü günden bu yana ilk defa rekor sayıda vakaya ulaştı. Her geçen gün vakaların arttığı İtalya’da algın kontrol altına alınamıyor.

Worldometers.info’dan aldığımız verilere göre İtalya’da 18 Mart 2020’de 4207 yeni vakayla birlikte toplam enfekte olmuş kişi sayısı 35,713’e ulaştı. İlk günden bugüne kadar hiç bu kadar yüksek bir artış olmamıştı. Bu tablo maalesef moralleri bozarken sayının önümüzdeki günlerde daha da artacağından endişe duyuluyor.

Bugüne kadar toplam hayatını kaybeden kişi sayısı ise 2978’dir. İtalya’dan sonra İran, İspanya ve Almanya artan vaka sayıları ile İtalya’yı takip ediyorlar. Maalesef bir gün içinde İspanya, İran ve Almanya’da vefat eden kişi sayısı 1801 oldu.

Amerika, İngiltere, Fransa ve diğer ülkeler de hızlı bir şekilde vaka sayıları artmaya devam ederken İngiltere’de yaşayan 51 yaşındaki Hayri Özgönül isimli vatandaşımız koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Salih Yıldız

Daha önce Kaynak Haber'de yaptığım editörlük sürecinde edindiğim tecrübeleri şimdilerde Jodd Haber'de aktarmaya çalışıyorum. Daha fazla bilgi ve haber için twitter hesabımızı takip edebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu