Gündem

İtalya’da korona nedeniyle ölenlerin sayısı Çin’i geçti

Çin’de ilk olarak görülen Koronavirüsü, Çin’de büyük karantina uygulaması nedeniyle büyük oranda kontrol altına alındı. İlk başlarda günlük binlerce yeni vakanın görüldüğü Çin’de son 1 haftadır vaka sayısı iki basamaklı rakamları geçmemektedir. Bu çok iyi bir şeydir.

Fakat dünyaya baktığımızda başta İtalya olmak üzere Almanya, İspanya, İran, Amerika ve diğer avrupa ülkelerinde durum hiç de iç açıcı değildir. 19 Mart 2020’de paylaşılan rakamlara göre İtalya’da toplam ölü sayısı virüsün çıktığı Çin’i geçerek 3,405’e ulaştı.

19.03.2020 KORONA RAKAMLARI

19 mart 2020 korona olu hasta sayisi
19 mart 2020 korona olu hasta sayisi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamalarına göre bugün ülkemizden 2 kişinin daha koronavirüse yakalanarak toplam sayının 193 olduğu, bunlardan 1 kişinin daha hayatını kaybederek toplam ölü sayısının ise 3 olduğu ifade edildi.

Çin’de bugün kişi daha hayatını kaybederek toplam ölü sayısı 3,245 oldu. Çin’i 3,405 kişi ile İtalya, 1,284 ölü sayısı ile İran ve onları da 803 ölü sayısı ile İspanya takip ediyor.

Kara Kuvvetleri Komutanı Hayatını Kaybetti

Türkiye’de bugün hayatını kaybeden vatandaşımızın ismi belli oldu. Sosyal medyada günlerdir konuşulan bu konuya Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklık getirerek eski kara kuvettleri komutanı olan 79 yaşındaki Aytaç Yalman’ın koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiği ifade edildi.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu