Dünya

Elon Musk Korona için Çılgın bir öneride bulundu

Tesla ve SpaceX’in sahibi olan Elon Musk, twitter hesabından “ihtiyaç duyulursa koronavirüs hastaları için suni solunum cihazı üreteceğiz” ifadelerini kullandı. Bu twite ise ilk önce New York City belediye başkanı Bill de Blasio ise bu teklifi kabul edeceklerini ve satın alacaklarını söyledi.

Çılgın projeleri ile adından son yıllarda sıkça söz ettiren Elon Musk, böyle birşeyi zaten uzay araçları için yaptıklarını fakat bunu kişisel kullanım için üretmeleri için biraz zamana ihtiyaçlarının olduğunu söyleyerek yaşam destek ürünlerinin bir parçası olan suni solunum cihazları üretebileceklerini söyledi.

Senin yardımına ihtiyacımız var

New York belediye başkanı De Blasio twitter üzerinden Musk’ı da etiketleyerek Amerika’nın ciddi problem ile karşı karşıya olduğunu. Bununla mücadele etmek için ellerinden geleni yaptıklarını fakat suni solunum cihazlarına da birkaç hafta içinde çok ihtiyaçlarının olduğunu ve Elon Musk’a senin yardımına ihtiyacımız var mealinde bir tweet attı.

New York’ta Vakalar Artıyor

New York City, iş adamlarının ve çokça seyahat eden kişilerin yaşadığı bir bölgedir. Amerika’nın ekonomi başkenti de denilebilir. Bu bölgede çok hızlı bir şekilde koronavirüs vakası artmaya başladı. Son 1 hafta içinde New York’ta vaka sayısı bugün 1200 yeni vakayla 4,159’a ulaştı.

New York eyaletinin valisi Andrew Cuomo ise akşam 8’den sabah 5’e kadar her yerin kapatılması gerektiğini ve sokağa çıkma yasağı önergesini imzaladı. Bundan böyle New York’ta çalışanların yüzde 75’i evlerinden çalışmaya devam edecekler.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Salih Yıldız

Daha önce Kaynak Haber'de yaptığım editörlük sürecinde edindiğim tecrübeleri şimdilerde Jodd Haber'de aktarmaya çalışıyorum. Daha fazla bilgi ve haber için twitter hesabımızı takip edebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu