Dünya

Suriye’de ilk koronavirüs vakası tespit edildi

Türkiye’nin komşularından koronavirüs vakası olmayan bir Suriye kalmıştı ve bunun nasıl mümkün olabileceği sosyal medyada tartışılıyordu. Bugün Suriye Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan duyuruda ilk pozitif koronavirüs vakası duyuruldu.

Test sonucu pozitif çıkan vatandaşın derhal karantina altına alındığı ifade edildi.Suriye’ye korona virüsünü taşıyan kişinin yurtdışından ülkeye girdiğini ve böylelikle ilk vakalarının doğrulandığını söyledi.

Suriye’nin sağlık bakanı Nizar el-Yazıji’nin kendi vatandaşları için yaptığı açıklamada karantinaya alınan vatandaşın işlemlerinin devam ettiği, ülke genelinde virüsün yayılmasını önlemek için gerekli tedbirlerin alındığını, herkesin müsterih olması gerektiğini söyledi.

İRAN’DA DURUM ÇOK VAHİM!

Böylelikle resmi olarak Suriye’de ilk koronavirüs vakası görülmüş oldu. Komşumuz İran’da durum içler acısı. Gün geçtikçe vaka sayısı artmakta ve maalesef ölüm haberleri peş peşe gelmektedir.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Salih Yıldız

Daha önce Kaynak Haber'de yaptığım editörlük sürecinde edindiğim tecrübeleri şimdilerde Jodd Haber'de aktarmaya çalışıyorum. Daha fazla bilgi ve haber için twitter hesabımızı takip edebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu