Dünya

Almanya Başbakanı Angela Merkel karantina altına

Son dakika.. Almanya başbakanı Angela Merkel’de koronavirüs sonuçlarının pozitif çıkması üzerine karantina altına alındı. Devlet işlerini de evden yürüteceği ifade edildi.

Çin’in Wuhan bölgesindeki bir hayvan pazarında bulunan 3 kişinin benzer şikayetlerle hastaneye gitmesi üzerine işlemleri yapılan kişişlere aynı teşhis konuldu ve 4 günlük testlerin ardından hastalara koronavirüs yani covid-19 tanısı konuldu.

Sonrasında dünyaya yayılarak, kaosa neden olan bu virüsten tüm dünya ülkeleri nasibini aldı ve başbakanlardan milyonerlere, fakir insanlardan ünlü oyunculara kadar birçok kişiye koronavirüs bulaştı.

Almanya Başbakanlık sözcüsü tarafından yapılan bir açıklamaya göre Angela Merkel’in doktora gidip virüsten korunmak için aşı olduğu, o esnada yapılan testlerden çoktan enfekte olduğu anlaşılıp, karantinaya alındığı söylendi.

KENDİ KENDİNİ KARANTİNAYA ALDI

Sonraki hafta kendini eve kapatıp, evde karantina işlemleri uygulanan Merkel’in tüm devlet işlerini evden yürüteceği ifade edildi. Bunu da yaptığı basın açıklamasıyla kamuoyu ile paylaştı.

Ayrıca coronavirüs ile mücadele edip, salgının hızını azaltmak için tüm ülke genelinde sokağa çıkma yasağı benzeri bir uygulama getirdiklerini söyledi.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Murat Kaplan

Eskişehir'de 1996 yılında dünyaya gelen Murat Kaplan, birçok internet sitesinde haber editörü olarak çalıştıktan sonra şimdilerde siyaset ve ekonomi alanlarında Jodd.net'te yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu