Dünya

Merkel’in COVID-19 test sonucu negatif çıktı

Almanya başbakanı Angela Merkel, geçtiğimiz hafta zatürre aşısı olmak için doktora gitmiş ve kendisine yapılan koronavirüs testinin pozitif çıktığı tüm dünya ile paylaşılmıştı.Bu olayın üzerine Angela Merkel karantina altına alınmış ve gözetim altında tutulmuştu.

Hükümet sözcüsü Steffen Seibert’in yaptığı açıklamaya göre bugün Merkel’e yapılan bir testin sonucunun negatif çıktığı belirtilirken bu durum Almanya’da birçok kişinin sevinmesine neden olmuştu. Fakat Steffen Seibert’in açıklamalarına göre Angela Merkel kendini karantina altında tutmaya devam edeceği, çalıştığı insanlara virüs bulaştırma riskini almayacağını söyledi.

Alman başbakanı Merkel 65 yaşında olup, 2 hafta boyunca kendini karantina altında tutacaktır. Bugüne kadar Almanya’da pozitif çıkan tanı sayısının 29,056 olduğu ve hayatını kaybeden vatandaşlarının sayısı ise 118 olduğu almanya koronavirüs sayıları linkinden belirtilmiştir.

Tüm dünya verilerine dilerseniz şuraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Osman Yıldız

Kitap okumayan insanlar her şeyi bildiklerini zannedip, bilmediklerinin bile farkında olmayan insanlardır. Okuyup, öğrenip sonrasında da yaşamaya çalışmak.. İşte hayatın anlamı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu