Dünya

Amerika’da yaşayan türk kadın korona nedeniyle öldü

Yaklaşık 50 yıl önce Amerika’ya yerleşen Nevzat Güçlen ve ailesi karantina altına alındı. Geçtiğimiz hafta koronavirüs nedeniyle komada tedavi edilen Nevzat Güçlen’in kızı Berrin Güçlen maalesef kurtarılamadı, hayatını kaybetti.

Berrin Güçlen (44), 1 haftadan fazla bir süredir hastanede tedavi görüyordu. Güçlen’in sürekli alışveriş yaptığı markette çalışan kasiyerlerden enfekte olduğu tahmin ediliyor.

Marketten bulaştı

Yapılan araştırmalara göre marketteki kasiyerlerin 3’ün de koronavirüs testi pozitif çıktı. Güçlen ailesine bu şekilde bulaştığı düşünülen virüs nedeniyle tüm aile karantina altına alındı.

Berrin Güçlen’in bundan önce de zatürreden dolayı tedavi gördüğü ailesinden öğrenildi. Neredeyse 50 yıldır Amerika’nın New Jersey eyaletinde yaşayan Nevzat Güçlen ve ailesinde de koronavirüs testinin pozitif çıkması nedeniyle yaşadıkları evde karantina altına alındılar.

Amerika’da salgın durdurulamıyor

Son paylaşılan verilere göre Amerika’da enfekte olmuş insan sayısı 52,983 olurken hayatını kaybedenlerin sayısı ise bugün 132 kişinin eklenmesi ile toplamda 685’e ulaştı. En çok etkilenen eyalet New York olurken, onu New Jersey, California ve Washington eyaletleri takip etmektedir.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Salih Yıldız

Daha önce Kaynak Haber'de yaptığım editörlük sürecinde edindiğim tecrübeleri şimdilerde Jodd Haber'de aktarmaya çalışıyorum. Daha fazla bilgi ve haber için twitter hesabımızı takip edebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu