Dünya

Koronavirüs mutasyona uğrayarak bir kediye bulaştı

Tüm dünya koronavirüsü tedavi edecek bir aşı bulmaya çalışırken Belçika’dan herkesi şoke eden bir haber geldi. Kedi besleyen birinin, kedisinin nefes alamadığını fark etmesi ile birlikte veterinere götürmesiyle herşey ortaya çıktı.

Veteriner doktor kedinin dışkısından aldığı örnekle yaptığı testler sonucunda kedide tüm dünyanın bildiği koronavirüsünden farklı olarak mutasyon geçirmiş yeni bir covid-10 tespit etti.

Tüm bilim insanları bu konu hakkında şaşkınlıklarını gizleyemedi. Sosyal medyada bu durumunu daha kötüye gideceği şeklinde yorumlar yapılırken henüz uzmanlardan net bir açıklama gelmedi.

Bu durum hayvanlarda ilk defa görülen bir durum olmasa da daha önce Hong Kong’da 2 köpekte de koronavirüs testleri pozitif çıkmıştı. Kedinin şimdiki durumu ile alakalı ve sahibinde koronavirüs bulunup bulunmadığı ile alakalı bir bilgi paylaşılmadı.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Murat Kaplan

Eskişehir'de 1996 yılında dünyaya gelen Murat Kaplan, birçok internet sitesinde haber editörü olarak çalıştıktan sonra şimdilerde siyaset ve ekonomi alanlarında Jodd.net'te yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu