Dünya

Sağlık sigortası olmayan genç korona nedeniyle öldü

Amerika’nın Los Angelas şehrinde bir kişi koronavirüs belirtileri nedeniyle hastaneye gitti fakat sağlık sigortası olmadığından dolayı onu içeriye alıp, tedavi etmediler. Bir müddet sonra fenalaşan sigortasız genç hayatını kaybetti ve bu durum Amerika’da ciddi tartışmalara neden oldu.

Amerikan medyasında geçen haberlere göre yaklaşık tam 12 gün önce hastaneye solunum yetmezliği nedeniyle giden bir genç sağlık sigortasının olmaması nedeniyle hastaneye alınmayarak, geri çevirildi.

Sigortasız diye çevirdiler

Hastane yetkilileri sigortasız vatandaşlara hizmet veren bir hastaneye giderek orada koronavirüs tedavisi görmesini tavsiye etti. Aynı şehirde bulunan bir hastaneye giden genç yaklaşık 6 saat sonra hayatını kaybetti.

Yapılan testler sonrasında gençte koronavirüs testi pozitif çıktı. Bölgenin belediye başkanı yaşanan bu olaya tepki gösterirken bu durum Amerika’da sağlık sistemi ile alakalı tartışmalara neden oldu.

Öldükten sonra test yapıldı

Konuyla alakalı olarak ailesi birkaç gün öncesinde çocuğunun ateşinin yükseldiğini ve solunum yetmezliği çektiğini söyledi. Ekonomik durumlarının iyi olmaması ve sağlık sigortasının Amerika’da çok yüksek olması nedeniyle hastanenin kabul etmediğini ve çocuklarının öldükten sonra korona testlerinin pozitif çıktığını öğrendiklerini söyledi.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Salih Yıldız

Daha önce Kaynak Haber'de yaptığım editörlük sürecinde edindiğim tecrübeleri şimdilerde Jodd Haber'de aktarmaya çalışıyorum. Daha fazla bilgi ve haber için twitter hesabımızı takip edebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu