Dünya

Dünya geneli koronavirüs sayısı 1 milyona yaklaştı

İlk olarak 3 ay önce Çin’de görülen koronavirüs, yavaş yavaş dünyaya yayılmaya başladı. Birçok ülke koronavirüs pandemi için tedbir almakta geç kaldı. Şimdiki rakamların bu denli fazla olmasının nedenlerinden biri de budur. Nisan ayına yaklaştığımız şu günlerde dünyada koronavirüs vakası 1 milyona doğru ilerliyor.

27 Aralık 2019’dan bugüne dünya geneli 33562 kişi hayatını kaybederken son 2 haftadır Türkyie’de de vakalarda ciddi artışlar görülmektedir. Her ne kadar Sağlık Bakanlığı gerekli tedbirleri almış olsa da bazı vatandaşların sokaklarda gündelik hayatlarına devam etmesi nedeniyle virüs bir şekilde yayılmaya devam ediyor.

29 Mart 2020 Koronavirüs Sayıları
29 Mart 2020 Koronavirüs Sayıları

Yukarıda, Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan güncel koronavirüs sayılarını görebilirsiniz. Özellikle İstanbul ve Van bölgesinde yaşayan vatandaşların evlerinde kalarak, dışarıya çıkmamaları gerekiyor. Van’da İran’dan dolayı, İstanbul’da da yurtdışı seyahetlerinin merkezi olması nedeniyle insanların evlerinde kalmaları gerekmektedir.

1 Milyona yaklaşıyor

29 Mart 2020 itibariyle dünya geneli bildirilmiş vaka sayısı 711,264 oldu. Bu rakamın sadece 135,874’i Amerika’da ve özellikle New York bölgesinde görülmektedir. Bunun anlamı Türkiye’de de en çok vaka İstanbul’da görülecektir. Çünkü İstanbul hem iş merkezi hem de seyahetlerin merkezidir. Tıpkı New York gibi.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Osman Yıldız

Kitap okumayan insanlar her şeyi bildiklerini zannedip, bilmediklerinin bile farkında olmayan insanlardır. Okuyup, öğrenip sonrasında da yaşamaya çalışmak.. İşte hayatın anlamı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu