Ekonomi

Biz bize yeteriz Türkiye’m kampanyası rakamları açıklandı

Türkiye Cumhuriyeti’nin cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2 gün önce başlattığı “biz bize yeteriz” kampanyası için “7 maaşımı bağışlıyorum” açıklaması üzerine birçok kişi kolları sıvadı ve gerek SMS veyahut direkt banka hesaplarına yatırarak yardım yapmaya başladı.

Sadece 2 gün içerisinde Biz Bize Yeteriz Türkiye’m kampanyası kampsamında toplanan rakamlar paylaşıldı. Toplamda 2 milyon 118 bin 107 mesaj atılırken toplanan para ise 848 milyon 606 bin TL oldu.

Corona virüs nedeniyle mağdur olmuş ailelere yardım yapmak amacıyla başlatılan kampanyaya birçok şirket destek olmuştu. Erdoğan’ın 7 maaşımı bağışladığım sözlerinin ardından Devlet Bahçeli de 5 milletvekili maaşını bağışladığını açıklamıştı.

biz bize yeteriz turkiyem yardim parasi
biz bize yeteriz turkiyem yardim parasi

Şirketlerin de destek verdiği kampanyaya ayrıca bireysel olarak destek vermek isteyen vatandaşlar da sms ile bağış yapıldı.Bağışların artarak devam edeceği beklenmektedir.  Şimdiye kadar en yüksek bağışı yapan kurumların başında Ziraat Bankası gelirken, onları Ziraat Finans grubu, halk bankası, vakıf bankası, türk telekom ve eti bakır anonim şirketi takip ediyor.

Toplanacak olan bu paraların ihtiyaç sahib ailelere dağıtılacağı, işini kaybedenlere verileceği ve koronavirüsü nedeniyle çalışamayanlara yardım için verileceği açıklanmıştı.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Salih Yıldız

Daha önce Kaynak Haber'de yaptığım editörlük sürecinde edindiğim tecrübeleri şimdilerde Jodd Haber'de aktarmaya çalışıyorum. Daha fazla bilgi ve haber için twitter hesabımızı takip edebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu