Teknoloji

Google Adsense başvurusu kovid-19 nedeniyle geç onaylanıyor

Websitesi sahipleri, paylaştıkları içerikler karşılığında sitelerinde reklam yayınlayarak, gelir elde edebiliyorlar. Gerek kendi içerikleri olsun gerekse yönettikleri websiteleri olsun kullanıcılara fayda sağlayan tüm içerikler için Google Adsense reklamları sayesinde ciddi paralar kazanılabiliyor.

Yaklaşık 4 aydır tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle bütün şirketler elemanlarına ücretsiz / ücretli izinler vererek ofise gelmemelerini istiyor. Bazı firmalar uzaktan çalışmalara onay verirken bazıları da bunun faydalı olmayacağını düşünerek kabul etmediler.

Çalışanlara izin veriliyor

Google gibi büyük firmalarda hiç bir şekilde çalışmama söz konusu değildir fakat mevcut elemanların hepsini de çalıştırmıyorlar. Bu nedenle tüm Google ürünlerine yapılan başvurular için tüm kullanıcılara mesajlar atılıyor.

Gönderilen mesajlarda “kovid-19 nedeniyle başvurunuz gecikebilir” minvalinde cümleler kullanılıyor. Sadece Google adsense değil, Google Haberler ve diğer ücretli ürünler için bu gecikmeler mümkündür.

İçerik girmeye devam edin

Eğer sitenizde reklam yayınlayarak para kazanmak istiyorsanız ve Google Adsense’ye başvurmuşsanız sitenize gündelik içeriklerinizi girmeye devam ediniz. Eğer her şeyi normal bir şekilde yapmış, sitenizi hazırlamışsanız biraz beklemeniz gerekecektir. Eninde sonunda uygun sitelerin hepsine Google onay verecektir.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Osman Yıldız

Kitap okumayan insanlar her şeyi bildiklerini zannedip, bilmediklerinin bile farkında olmayan insanlardır. Okuyup, öğrenip sonrasında da yaşamaya çalışmak.. İşte hayatın anlamı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu