Dünya

Corona virüs genel affı isteyen mahkumlar isyan çıkardı

Lübnan’da bazı hapishanelerde artan corona virüs vakaları nedeniyle yatakhanelerdeki yataklar ateşe verilerek dikkat çekilmek istendi. Geçtiğimiz günlerde Lübnan’da koronavirüs nedeniyle genel af çıkabilir diye mecliste konuşuldu fakat henüz kesin bir adım atılmaması mahkumları harekete geçirdi.

Mahkumların hapishanede çıkardıkları yangın tamamen dikkat çekmek amaçlı olup, kimseye zarar vermek için yapılmamıştır. Bu vesile ile hükümet yeniden mahkumlar hakkında çıkacak olan genel affı bir kere daha gündeme getirmiştir.

Askerler yaralandı

Hapishanelerdeki savunma birliklerinin yangına anında müdahale etmesiyle birlikte kimseye zarar gelmezken yangın kısa sürede kontrol altına alındı. Mahkumların yakınları ise hapihasanelerin önünde toplanarak sloganlar attılar.Güvenlik güçlerinin slogancılara dağılmalarını söylemesiyle birlikte sivil vatandaşlar ile güvenlik güçleri arasında arbade yaşandı.

Vaka sayısı artıyor

Söz konusu arbedede lübnan ordusu tarafından yapıolan açıklamada 13 asker yaralanırken siviller ile alakalı bilgi paylaşılmadı. Bugüne kadar corona virüs nedeniyle 19 kişi hayatını kaybederken toplam vaka sayısı ise 548 olarak paylaşıldı

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu