Almanya’da koronavirüs nedeniyle ölen türklerin sayısı artıyor

Türklerin yoğun olarak yaşadığı Avrupa ülkesi Almanya’da son 24 saat içerisinde koronavirüs salgını nedeniyle 8 türk vatandaşı daha hayatını kaybetti. Kimisi evde karantinadayken kimisi de hastanede tedavi olurken vefat etti.

Almanya’daki vatandaşlardan alınan bilgiye göre Berlin merkez olmak üzere Nürnberg ve Gelsenkirchen şehirlerinde yaşayan toplamda 8 türk son 24 saat içinde yeni tip koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

ALMANYA’DA ÖLEN TÜRK SAYISI

Paylaşılan son rakamlarla birlikte Almanya’da bugüne kadar covid-19 nedeniyle hayatını kaybeden türk sayısı 62’ye yükseldi.

14 Nisan 2020 itibariyle paylaşılan resmi rakamlara göre Almanya’da 1 milyon 317 bin 887 testten 132,210’u pozitif çıktı. Yapılan tüm erken müdahalelere rağmen 3,495 vatandaş hayatını kaybederken bunlardan -bilinen- 62 tanesi de türk vatandaşıdır.

ALMANYA KORONAYI BİLİYORDU!

Geçtiğimiz haftalarda Almanya’nın koronavirüs benzeri bir salgının 8 yıl öncesinden araştırmalar neticesinde olacağını tahmin ettiği, bu nedenle her zaman böyle bir salgın için hazır oldukları iddia edilmişti.

Google Haberler'de Jodd Haber'i Takip Et!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı