Dünya

Almanya’da koronavirüs nedeniyle ölen türklerin sayısı artıyor

Türklerin yoğun olarak yaşadığı Avrupa ülkesi Almanya’da son 24 saat içerisinde koronavirüs salgını nedeniyle 8 türk vatandaşı daha hayatını kaybetti. Kimisi evde karantinadayken kimisi de hastanede tedavi olurken vefat etti.

Almanya’daki vatandaşlardan alınan bilgiye göre Berlin merkez olmak üzere Nürnberg ve Gelsenkirchen şehirlerinde yaşayan toplamda 8 türk son 24 saat içinde yeni tip koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

ALMANYA’DA ÖLEN TÜRK SAYISI

Paylaşılan son rakamlarla birlikte Almanya’da bugüne kadar covid-19 nedeniyle hayatını kaybeden türk sayısı 62’ye yükseldi.

14 Nisan 2020 itibariyle paylaşılan resmi rakamlara göre Almanya’da 1 milyon 317 bin 887 testten 132,210’u pozitif çıktı. Yapılan tüm erken müdahalelere rağmen 3,495 vatandaş hayatını kaybederken bunlardan -bilinen- 62 tanesi de türk vatandaşıdır.

ALMANYA KORONAYI BİLİYORDU!

Geçtiğimiz haftalarda Almanya’nın koronavirüs benzeri bir salgının 8 yıl öncesinden araştırmalar neticesinde olacağını tahmin ettiği, bu nedenle her zaman böyle bir salgın için hazır oldukları iddia edilmişti.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu