Dünya

IRAK, karantina süresini ramazan ayına kadar uzattı

Irak Haber Ajansı’nın paylaştığı habere göre Irak’ta koronavirüs nedeniyle sokağa çıkma yasağının Ramazan ayının başına kadar devam edeceği ifade edildi.

Irak’ın sağlık ve ulusal güvenlik komitesinin almış olduğu bu kararda bazı memurlar hariç herkesin evlerinde kalması gerektiğini, koronavirüsün Irak’ta yayılarak bir felakete yol açmaması için bunu yaptıkları belirtildi.

ORUÇ’A KADAR UZATILDI

İlk olarak sokağa çıkma yasağı ilan ettiklerinde bunun 18 Nisan’a kadar devam edeceğini sonrasında halkın normal yaşantısına -evde kalma önceliği şartıyla- dönebileceği kararlaştırılmıştı. Fakat artan koronavirüs vakaları nedeniyle sağlık komitesi bu tarihi orucun başına kadar uzattıklarını açıkladı.

TOPLAM VAKA SAYISI 1415

Resmi olarak açıklanan verilere göre komşumuz Irak’ta bugüne kadar 79 kişi koronavirüs nedeniyle hayatını kaybederken toplamda enfekte olmuş hasta sayısının ise 1415 olduğu belirtildi.

Irak başbakanı Adel Abdul-Mahdi’nin yaptığı açıklamaya göre yurtdışında mahsur kalmış Irak’lıların ülkelerine dönmesi için gerekli tedbirlerin alındığını ve en kısa sürede yurttaşlarının ülkelerine dönebilecekleri ifade edildi.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu