Dünya

Trump kafayı göçmenlere takmış! Yeni kanun yolda..

Amerika başkanı Donald J. Trump salgının merkezi haline gelen ülkesinde koronavirüs ile mücadele etme planlarına göçmenleri de ekledi. Yönetime gelmeden önce de oy aldığı insanlara göçmenlerle alakalı katı kurallar getireceklerini, Meksika başta olmak üzere birçok ülke vatandaşını Amerika’da istemediklerini açık açık söylemektedir.

Son 4 aydır tüm dünyanın etkisi altında olduğu koronavirüs veya Trump’ın tabirii le görünmez düşman ile mücadele etmekte büyük amerikan vatandaşlarının işlerini korumak amacıyla Amerika’ya gelmek isteyen göçmenlerin geçici olarak durdurulacağını Twitter hesabından paylaştı.

donald trump göçmenlik yasası koronavirüs
donald trump göçmenlik yasası koronavirüs

Paylaştığı mesajda görünmez düşmanın saldırısı altında olduklarını, büyük amerikan vatandaşlarının işlerini korumaları gerektiğini göz önünde bulundurduklarını söyleyen Trump, Amerika’ya geçici olarak göç etmek isteyenleri askıya alacaklarını kapsayan bir kararname imzalayacağını söyledi.

Daha önce de koronavirüs için “Çin virüsü” veya “görünmez düşman” ifadelerini kullanan Trump bu kararnamenin ne zaman imzalanacağını söylemedi. İçeriğinde başka maddelerin olup olmayacağı da belirsiz.

Bu karar sosyal medyada Trump’ın artık Amerika’ya hiç göçmen almayacağı yönünde yorumlara neden oldu.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Salih Yıldız

Daha önce Kaynak Haber'de yaptığım editörlük sürecinde edindiğim tecrübeleri şimdilerde Jodd Haber'de aktarmaya çalışıyorum. Daha fazla bilgi ve haber için twitter hesabımızı takip edebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu