Dünya

Hz. Muhammed’in hadisleri Amerika’da reklam panolarına asıldı

İslam dini peygamberi Hz. Muhammed’in temizlik ile ilgili hadisleri Amerika’nın bazı bölgelerinde koronavirüs pandemisi nedeniyle reklam panolarında yayınlandı.  Hayatının her döneminde temizliğe önem veren Hazreti Muhammed ümmetine de temiz olmalarını sürekli tavsiye etmiştir.

O kadar ki temizliğin imanın yarısı olduğunu söyleyen Hz. Muhammed, namaz kılmadan önce eline, yüzüne, elbisesine bulaşmış kirleri temizlemek için abdest alır, kıyafetlerini temizlerdi.

Amerika’nın Illinois eyaletinin Chicago kentinde reklam panolarına Muhammed peygamberin tavsiyeleri diye başlayan “ellerinizi sık sık yıkayın, salgın hastalık olan mekanlara gitmeyin. Bulunduğunuz yerde salgın hastalık varsa oradan uzaklaşmayın” mesajları yer aldı.

chicago koronavirus hazreti muhammed temizlik hadisleri
chicago koronavirus hazreti muhammed temizlik hadisleri

Coronavirüs ve diğer bulaşıcı hastalıklar manşetinin yer aldığı reklamları Amerika’da merkezi bulunan Gain Peace isimli bir müslüman sivil toplum örgütü tarafından yayınlatıldı.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Murat Kaplan

Eskişehir'de 1996 yılında dünyaya gelen Murat Kaplan, birçok internet sitesinde haber editörü olarak çalıştıktan sonra şimdilerde siyaset ve ekonomi alanlarında Jodd.net'te yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu