Dünya

Brezilya’nın koronavirüs tablosu çok kötü

Dünya ülkeler sıralamasında Çin’e yaklaşan, hatta birkaç gün içinde böyle devam ederse Çin’i geride bırakarak ilk 10’a girecek olan Brezilya’da hem hayatını kaybedenlerin sayısı hem de vaka sayısı hızlı bir şekilde artmaya devam ediyor.

29 Nisan 2020 itibariyle paylaşılan resmi verilere göre 340 bine yakın test yapılırken test yapılan kişilerden 73,235 kişide sonuçlar pozitif çıkmıştır. Bugüne kadar Brezilya’da covid-19 nedeniyle vefat eden kişi sayısı ise 5083’e çıktı.

İyi olan haberlerden bir tanesi tedavi olan kişi sayısındaki artıştır. Yapılan son testlerle birlikte tedavi olup taburcu olan hasta sayısı mevcut vaka sayılarının yarısındadır. Bugüne kadar iyileştiği iddia edilen hasta sayısının 35,608 olduğu ifade ediliyor.

Dünya geneli tabloya baktığımız zaman en çok hayatını kaybedenlerin olduğu ülkeler başta Amerika olmak üzere sırasıyla İtalya, İspanya, Fransa ve İngiltere’dir.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu