Sosyal

Berberler ne zaman açılacak? Saç-sakal birbirine karıştı

Berberler ne zaman açılacak konusu sosyal medyada haddinden fazla geyiğin dönmesine neden oldu. Türkiye’de 10 Mart 2020’den itibaren koronavirüs hastalığı nedeniyle birçok esnaf gibi berberler de kapandı.

Yaklaşık 1 buçuk aydır kapalı olan berberler nedeniyle birçok kişi saçlarını sıfıra vurup veya jiletle kel tıraşı yaptılarsa halen inatla berberlerin açılacağı günü bekleyip, saçlarını uzatanlar da yok değil.

Açık söylemek gerekirse sadece berberlerin değil, her sektörün açılmasını bizler de dört gözle bekliyoruz. Çünkü bir nevi hapse girmiş gibi psikolojik sorunlar başladı başlayacak.

Berberlerin açılma tarihi ile alakalı net bir bilgi resmi kurumlarca paylaşılmamış olsa da ramazan ayının sonlarına doğru berberlere belirli şartlar ile açma izni verilebilir. Çünkü hem bayram tıraşı hem de azalan koronavirüs vakaları bunun için gerekçe olabilir.

Siz ne düşünüyorsunuz? Yeni bilgileri paylaşmayı unutmayınız…

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

HABERE YAPILAN YORUMLAR

  1. Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısı sonrasında yeni alınan kararları paylaştı. Buna göre 11 Mayıs 2020’den itibaren artık berberler açılacak ve insanlar tıraş olabilecek.

    Sadece berberler değil. AVM’ler de 11 Mayıs itibaiyle açılacaktır fakat giyim mağazaları ve insanların sürekli temasta bulunduğu mağazalar bazı tedbirler ve kurallar çerçevesinde açılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu