Dünya

Dünya geneli iyileşen hasta sayısı 1 milyonu geçti

Koronavirüs hastalığı veya literatürdeki adıyla Sars Cov-2 virüsü tüm dünyayı etkisi altına alırken hastalığın çıktığı Çin’de hayat hiç bir şey yokmuş gibi normale dönmeye başladı. Son 1 haftadır günde 1 veya 2 vakanını bildiriliği Çin’de hasta olanların neredeyse tamamı kurtulurken 4 Mayıs 2020 itibariyle sadece 481 aktif vakanın olduğu ve bunlardan da 31 tanesinin durumunun kritik olduğu ifade edildi.

Öte yandan dünya geneline baktığımızda her gün insanın içini karartan ölüm haberlerinin yanı sıra sevindirici gelişmelerin de yaşandığını paylaşmak istiyoruz. Worldsometers.info sitesinden alınan bilgilere göre dünya geneli 3,566,330 kişi koronavirüse yakalanmıştır.

Bugüne kadar 3397 tanesi Türkiye’den olmak üzere toplamda 248,286 kişi hayatını covid-19 hastalığı nedeniyle kaybetmiştir. Yine belirtilen rakamlara göre 50,046 kişi yoğun bakımda olup durumlarının kritik olduğu söyleniyor.

1 MİLYON 150 BİN KİŞİ KURTULDU

Bugüne kadar tedavi olmuş hastalardan 1 milyon 154 bin 72 kişi virüsü atlatarak, taburcu olmuştur. Yine benzer şekilde 126 bin 45 kişinin bugüne kadar koronavirüs tespiti edildiği Türkiye’de 63,151 hasta iyileşerek evlerine gönderilmişlerdir.

Bilim insanları henüz bir koronavirüs aşısı keşfetmemiş olsalarda dünya genelinde birçok araştırma üniversitesinde bilim insanları Sars Cov-2 üzerinde çalışarak antivirüs yani koronavirüs aşısı bulmaya çalışıyor.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Salih Yıldız

Daha önce Kaynak Haber'de yaptığım editörlük sürecinde edindiğim tecrübeleri şimdilerde Jodd Haber'de aktarmaya çalışıyorum. Daha fazla bilgi ve haber için twitter hesabımızı takip edebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu