Politika

Ahmet ŞIK, partisinden istifa ettiğini açıkladı

HDP’nin istanbul milletvekillerinden Ahmet Şık, twitter üzerinden bugün paylaştığı bir mesajla HDP’den istifa ettiğini açıkladı. Henüz ŞIK’ın neden partisinden istifa ettiği bilinmiyor olsa da bu konuda paylaştığı 2. bir mesajla bu konunun komplo teorilerine malzeme yapılmamasını istedi.

Ahmet Şık paylaştığı mesajda HDP’nin eş başkanlarını tenzih ederek başladı ve parti içindeki yönetimde HDP’nin mantalitesine, amaçlarına aykırı davranan bir zihniyetin olduğunu söyledi. Bu nedenle istifa ettiğini twitter üzerinden şurada paylaştığı mesajla belirtti.

4 Mayıs 2020’de saat 12:02’de paylaştığı mesajın hemen ardından bir paylaşım daha yaparak bu mesajının yanlış anlaşılmaması gerektiğini söyledi.

Ahmet Şık HDP'den istifa etti
Ahmet Şık HDP’den istifa etti

İSTİFA DİLEKÇESİ 1 NİSAN’DA VERİLMİŞ

Ahmet ŞIK, parti yönetimine istifasının dilekçesini 1 Nisan’da verdiğini sonucunun ise bugün belli olduğunu belirtirken kararının bireysel bir politik tutumdan dolayı olduğunu söyledi.

Ahmet Şık'ın istifa nedeni nediR?
Ahmet Şık’ın istifa nedeni nediR?

Bu konunun bazı kesimlerce komplo teorilerine malzeme olmaması gerektiğini, yine aynı fikir ve düşüncede olduğunu söyledi. Sözlerini “yolumuz açık, önümüz barış olsun” temennileriyle bitirdi.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Murat Kaplan

Eskişehir'de 1996 yılında dünyaya gelen Murat Kaplan, birçok internet sitesinde haber editörü olarak çalıştıktan sonra şimdilerde siyaset ve ekonomi alanlarında Jodd.net'te yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu