Dünya

New York’ta koronavirüs nedeniyle 2 Türk daha hayatını kaybetti

Amerika’nın en çok koronavirüs görülen eyaletleri New York ve New Jersey’de bugüne kadar onlarca türk hayatını kaybederken dün 2 türk vatandaşının daha hayatını kaybettiği haberi Amerika’nın türkçe haber sitesi forumusa.com’da paylaşıldı.

Ölen vatandaşlardan biri 25 yıldır Amerika’da yaşayan ve son olarak New York’ta taksicilik yaptığı belirtilen Nadir Bulut olurken diğeri de yine New York’ta yaşayan ve 24 gündür covid-19 tedavisi gören Musatafa Sat’tır.

Nadir Bulut’un ilk başlarda soğuk algınlığı zannettiği rahatsızlığı koku alamamasına kadar ilerleyince hastaneye kaldırıldı ve koronavirüs test sonuçlarının pozitif çıkmasının ardından yoğun bakıma alındı.

15 Nisan 2020’den beri tedavi gören Nadir Bulut, 2 Mayıs 2020’de 58 yaşında hayatını kaybetti. İzmir’de olan eşi konuyla alakalı olarak eşinin, doğduğu memleketi İskenderun’da gömülmesini istediğini söyledi.

Mustafa Sat da yine 24 gün boyunca bir hastanede tedavi gördükten sonra son yapılan koronavirüs testlerinin sonucunun negatif çıkması üzerine normal odaya alınarak birkaç gün daha tedavi olması gerekiyordu.

Ölüm nedeni paylaşılmayan Mustafa Sat’ın da eşinin söylediklerine göre bir gün ölürse memleti Rize’de gömülmek istediğini söylediğini ve naaşının Türkiye’ye gönderilmesi için ellerinden geleni yapacakları belirtildi.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Osman Yıldız

Kitap okumayan insanlar her şeyi bildiklerini zannedip, bilmediklerinin bile farkında olmayan insanlardır. Okuyup, öğrenip sonrasında da yaşamaya çalışmak.. İşte hayatın anlamı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu