Koronavirüs yetmedi şimdi de gizemli hastalık çocuklarda görülmeye başlandı

Amerika’nın New York eyaletinde son birkaç gündür çocuklarda henüz doktorlar tarafından tam olarak ne olduğunu bilmedikleri “gizemli hastalık” görünmeye ve can almaya başladı.

New York valisi Andrew Cuomo her gün düzenli olarak yaptığı açıklamalarda bugün başka bir bilgi paylaşarak New York’luları korkuttu.

Covid-19 hastalığı ile bağlantılı olduğunu bildiklerini fakat tam olarak neden kaynaklandığını, nasıl geliştiğini ve ne tür bir tedavi yöntemi uygulayacaklarını bilmediklerini aktaran New York valisi bugüne kadar 85 çocukta bu hastalığın görüldüğünü ve maalesef 3 çocuğun hayatını kaybettiğini söyledi.

New York valisi Andrew Cuomo doktorlardan aldığı bilgiler doğrultusunda gizemli hastalık adını verdiği bu hastalığın belirtileri toksik şok sendromu ile benzerlik gösterdiğini fakat bildiğimiz koronavirüs belirtileri ile alakalı olmadığını söyleyerek üzerinde çalıştıklarını söyledi.

New York valisi Andrew Cuomo gizemli hastalık ile 3 çocuğun öldüğünü söyledi
New York valisi Andrew Cuomo gizemli hastalık ile 3 çocuğun öldüğünü söyledi

Bu hastalığın belirtilerinin normal koronavirüsten farklı olarka kan damarlarını veya kalbin etrafında iltihaplanma da olduğu ifade edildi.

Google Haberler'de Jodd Haber'i Takip Et!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı