Politika

Bülent Arınç hakkında istifa et etiketi açıldı

AKP’nin bir zamanlar etkili isimlerinden Bülent Arınç ile alakalı bugün twitterda #istifaetArınç etiketi açıldı ve Bülent Arınç’ın istifa etmesi istendi.

Geçtiğimiz gün yaptığı açıklama ile gündeme oturan Bülent Arınç camilerde okutulan salavatlardan ve dualardan rahatsız olduğunu söylemişti.

Malum olduğu üzere covid-19 hastalığı sonrasında camilerde her akşam okunan duaların bidat olduğunu söyledi Bülent Arınç. Bu konuşmasının ardından sosyal medyada linç edilen Bülent Arınç’a iktidar medyasından da eleştiriler yapıldı.

Kısa sürede twitter üzerinde gündem olan Bülent Arınç hakkında yaklaşık 10 bin tweet atıldı.

ersoy dede istifa et bulent arinc
ersoy dede istifa et bulent arinc

Ersoy Dede twitter üzerinden bu kadar tartışma konusu olmak siyaseten seni besliyor belki ama taşınacak halin kalmadı diyerek istifa etmesini istedi.

fazil duygun istifa et arinc
fazil duygun istifa et arinc

Fazıl Duygun da yine aynı şekilde camilerde okunan salavatlardan rahatsız olduğunu hatırlatarak milletin manevi kuvvetini takviye eden bu ibadetin Arınç’ı neden bu kadar rahatsız ettiğini sordu.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Salih Yıldız

Daha önce Kaynak Haber'de yaptığım editörlük sürecinde edindiğim tecrübeleri şimdilerde Jodd Haber'de aktarmaya çalışıyorum. Daha fazla bilgi ve haber için twitter hesabımızı takip edebilirsiniz

HABERE YAPILAN YORUMLAR

  1. Anlaşılan saray hükümeti Bülent Arınç’ı gözden çıkarmış gibi. Yoksa Bülent Arınç gibi bir isme bu kadar yüklenilmesi bence normal değildir. İlerleyen günlerde yeni gelişmeler olacak gibi görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu