Ekonomi

Altının gram fiyatı koronaya inat düşmeye devam ediyor

Koronavirüs pandemisi nedeniyle tüm dünyada ekonomik anlamda sıkıntılı zamanlar yaşanıyor. Her şeye rağmen Türkiye’de resmi makamlarca paylaşılan veriler doğrultusunda covid-19 ile mücadelede ciddi başarılar elde edildiği görülmektedir.

Altın fiyatları ise 2012 yılından bu yana ulaştığı en yüksek rakamlardan kurtularak, düşüşe geçti. Bugün piyasada 383 TL’den işlem gören altının 379 liraya kadar geriledi.

Geçtiğimiz hafta düşmeye başlayan gram altın fiyatları bu haftada düşmeye devam etmektedir. Netice itibariyle dünya genelinde covid-19 hastalığı ile alakalı olarak alınan önlemlerin beklenilenin aksine uzun sürmeyeceği ifade edildi.

GÜNCEL ALTIN FİYATI
GÜNCEL ALTIN FİYATI

Bununla birlikte piyasalar yavaş yavaş canlanmaya başlayınca Altın fiyatları da normal seyrine dönmeye başladı. Altın fiyatları ons başına 1760 doları aşarak rekor kırmıştı. Şimdilerde düşmeye başlayan altın fiyatları çeyrek altın 627 TL, cumhuriyet altını 2499 TL’den satılmaktadır. ONS fiyatı ise altının 1732 dolarda sabitlenmiş gibi görünüyor.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Osman Yıldız

Kitap okumayan insanlar her şeyi bildiklerini zannedip, bilmediklerinin bile farkında olmayan insanlardır. Okuyup, öğrenip sonrasında da yaşamaya çalışmak.. İşte hayatın anlamı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu