Dünya

Koronavirüs hasta sayısı dünya genelinde 5 milyon oldu

Amerika Koronavirüs sıralamasında lider durumda!

Dünya genelinde covid-19 hastalığı nedeniyle enfekte olmuş hasta sayısı 5 milyona yaklaştı. Eskisi gibi insanların koronavirüs tedbirlerine dikkat etmediği, sıkıldığı ve artık hayatın normal haline dönmesini istediği gerçeği unutulmamalıdır. Bu nedenle Türkiye dahil birçok ülkede normalleşme süreçleri başlatıldı.

HAYAT NORMALLEŞMEYE BAŞLIYOR

Amerika’da parklar, kapalı alanlar ve koronavirüs nedeniyle kapatılan işletmeler kademeli olarak açılırken Türkiye’de de yine benzer şekilde ramazan bayramı sonrasında hayat normal seyrine dönmeye başlayacaktır.

Fakat öte tarafta yaşanmaya devam eden bir gerçek vardır ki o da koronavirüs rakamlarındaki artıştır. Her geçen gün artmaya devam eden covid-19 hastaları dünya genelinde 5 milyon olmak üzere. 20 Mayıs 2020’nin iilk ışıklarıyla birlikte 4,989,197 olan hasta sayısı açıklanacak olan rakamlarla birlikte 5 milyonu aşacaktır.

TEDAVİ GÖREN HASTA SAYISI YÜKSEK

27 Aralık 2019’da ilk olarak Çin’de görülmeye başlanan koronavirüs nedeniyle bugüne kadar 324,970 kişi hayatını kaybetmiş, 1,960,472 kişi iyileşerek tedavi olmuş ve maalesef halen 2,703,755 kişi tedavi görmeye devam ediyor. Ölen kişilerle birlikte bugüne kadar toplam kapanmış dosya sayısı ise 2,285,442 olarak açıklandı.

TÜRKİYE 9. SIRADA YER ALIYOR

En çok vakaların görüldüğü ülekeler sırasıyla Amerika, Rusya, İspanya, Brezilya ve İngiltere olurken Türkiye günden güne azalan vaka sayılarıyla 9. sırada yer alıyor. Son belirtilen rakamlara göre 84,232,553 kişinin yaşadığı Türkiye’de bugüne kadar 4199 kişi hayatını kaybetmiş, toplamda 151,615 kişi virüsten etkilenmiştir.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu