Dünya

Golf Oynayan ABD Başkanı Trump’a El Hareketi Çekti

ABD Başkanı Donald Trump Hafta Sonu Golf Oynadı

Dünyayı etkisi altına alan covid-19 hastalığı nedeniyle Amerika salgının merkezi haline gelirken hafta sonunda golf oynamak isteyen ABD başkanı Donald Trump, bu davranışı nedeniyle tepki toplarken en ilginç görüntü ise kendisine el hareketi çeken bir kadın oldu.

TRUMP PROTESTO EDİLDİ

Amerika’da yaklaşık 1 milyon 700 bin kişi COVİD-19’a yakalanırken toplamda 100 bine yakın kişi hayatını kaybetti. Tüm dünyada olduğu gibi ABD’de de ekonomik kriz yaşanıp, insanlar işlerini kaybederken Trump’ın eğlencesine bakarak, golf oynamaya gitmesi tepkilere neden oldu.

Washington DC’ye yaklaşık yarım saat mesafedeki bir bölgede golf oynamaya giden Trump için vatandaşlar protesto yaptı. Hafta sonu boyunca devam eden protestolar ABD medyasında konuşulurken sosyal medyada hem alay konusu oldu hem de en çok konuşulan konulardan bir tanesiydi.

Ben önemsiyorum ya sen? 100 bin kişi öldü!
Ben önemsiyorum ya sen? 100 bin kişi öldü!

ABD BAŞKANINA EL HAREKETİ

Konvoyuyla birlikte golf sahasına doğru giden Trump’a yoldan geçen bir kadının orta parmağı ile el hareketi çekmesi dikkatlerden kaçmadı.

Sosyal medyada uzun süre trend olan bu konu Türkiye’de de epey konuşuldu. Genellikle “Türkiye’de biri Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bu tarz hareketler yapsaydı ne olurdu acaba” soruları dolaşırken ilginç cevaplar ortaya çıktı.

Golf oynamaya giden Trump için Golf Canavarı Trump protestosu
Golf oynamaya giden Trump için Golf Canavarı Trump protestosu

Bir başka protestocu ise hazırladığı pankartta ABD başkanı Donald Trump’a “GOLF CANAVARI” diyerek yandan profil resmini kullandı.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu