Politika

Kemal Kılıçdaroğlu: “Biz darbelere karşıyız” demeleri aldatmacadır

27 Mayıs Darbesi nedeniyle Kemal Kılıçdaroğlu Twitter üzerinden bir açıklama yaptı

Cumhuriyet Halk Partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu 27 Mayıs 1960’ta Adnan Menderes ve ekibine karşı yapılan askeri darbe ile alakalı twitter hesabından bir açıklama paylaştı.

Kemal Kılıçdaroğlu, yapmış olduğu açıklamada hükümeti eleştirerek bütün vatandaşlara darbe “biz darbelere karşıyız” diyenlerin yaptığı şeyin bir aldatmaca olduğunu hatırlatarak şu ifadeleri kullandı:

Şunu bütün vatandaşlarımın bilmesini isterim. Darbe hukukunu tahkim edenlerin, güçlendirenlerin “biz darbelere karşıyız” demeleri tam bir aldatmacadır…

Kemal Kılıçdaroğlu

60 yıl önce askeri darbe sonucu idam edilen Başbakan Adnan Menderes, Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu ve Maliye Bakanı Hasan Polatkan’ı rahmetle ve saygıyla anıyoruz diyen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu tüm vatandaşlara seslenerek darbe hukukunu geliştirip güçlendirenlerin şimdilerde darbelere karşıyız demeleri tam bir aldatmacadır ifadelerini kullandı.

Kemal Kılıçdaroğlu: Biz darbelere karşıyız demeleri tam bir aldatmacadır
Kemal Kılıçdaroğlu: Biz darbelere karşıyız demeleri tam bir aldatmacadır

27 Mayıs Darbesi

Adnan Menderes ve ekibine karşı yapılan Türkiye’deki ilk askeri darbe olup 3 kişinin idam edilmesi, onlarca kişinin tutuklanarak hapse atılmasına neden olmuştur. Askeriyeden 37 düşük rütbeli askerin girişimiyle 27 Mayıs 1960 tarihinde gerçekleştiği için de 27 Mayıs darbesi olarak anılmaktadır.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu