Dünya

Çukur dizisi için aşırı şiddet nedeniyle yasaklansın talebi

Afganistan Kültür Bakanlığı tarafından Çukur dizisi şiddet içerdiği gerekçesiyle yasaklanması istendi

Türkiye’nin en çok izlenen dizisi Çukur birçok ülkede altyazı veya kendi dillerinde dublaj seçenekleri ile yayınlanıyor. Afganistan da bu ülkelerden biriydi fakat ülkenin Kültür Bakanı yayınlanan dizideki aşırı şiddet sahneleri nedeniyle dizinin yayından kaldırılmasını istedi.

Bakanlık tarafından Facebook üzeirnden yapılan açıklamada dizinin toplumun psikolojisini olsumsuz yönde etkilediği ve bu nedenle yayınlandığı Tolo isimli tV kanalından yasaklanarak, yayından kaldırılması talep edildiği ifade edildi.

TOLO TV’YE MEKTUP YAZDIM

Kültür Bakanı Şiva Şark, alınan bu kararın vatandaşlardan gelen tepkiler ve şikayetler üzerine alındığını ve TOLO TV’den bu dizinin yayından kaldırılmasını istediklerini ve TV yönetiminin bu karara uymamaları halinde yasal yükümlülükleri yerine getirip, diziyi meclis kararıyla kapatacaklarını söyledi.

Çukur dizisi şikayetleri
Çukur dizisi şikayetleri

Facebook’ta bu gönderinin altından yapılan yorumlarda birçok kişi dizinin yayından kaldırılmamasını, beğendiklerini ve izlemek istediklerini açıklayan yorumlar yaptı. Facebook’ta 2,302,530 takipçisi olan Tolo TV ise konuyla alakalı bir açıklama yapmadı.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu