Gündem

Kronik rahatsızlığı olan memurlar nasıl izin alacak? İzin Belgesi Alma!

Koronavirüs pandemisi boyunca dönüşümlü çalışan memurlar artık iş başı yapacak! Peki hasta olan memurlar nasıl izin alacaklar? İşte detaylar...

Pandemi süresinde Türkiye’de resmi kurumlarda çalışan 3 milyon memur dönüşümlü olarak çalıştı. Haziran ayından itibaren artık dönüşümlü çalışma bitiyor ve tüm memurlar iş başı yapacaktır. Peki ya kronik rahatsızlığı, hasta olan memurlar ne yapacak? Konuyla alakalı olarak Metin Kıratlı detayları paylaştı.

Metin Kıratlı, bir dosya paylaşarak kronik hastalığı olanların kurumlarına nasıl bilgi vereceklerini anlattı. Bunun için öncelike e-Nabız uygulamasına girerek sorgulama yapması gerekiyor. Türkiye’de aktif olarak çalışacak 3 milyon memur arasından hastalığı olanlar veya koronavirüs testi pozitif olan kişiler e-nabız üzerinden alacakları belgeyi kurumlarına ibraz etmek zorundalar.

Resmi gazete doğum yapacak hamile geme personel idari izin haberleri

Kronaik hastalığı olan memurlar izin belgesi nasıl alacak?

Öncelike e-Nabız’a giriş yapmanız gerekiyor. Uygulama içindeki Kronik Hastalıklarım linkine tıklayıp oradan mevcut rahatsızlığınızın olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Eğer bir kronik hastalığınız varsa zaten karşılığında  hastalıkla alakalı Tanı Kodu, Hastalığın Adı ve Kronik hastalık durumunu pdf olarak indir seçenekleri karşınıza çıkacaktır.

Kronik rahatsızlığı olan memurlar nasıl izin alacak? Metin Kıratlı, kurumlara verilecek dilekçe örneği paylaştı.
Kronik rahatsızlığı olan memurlar nasıl izin alacak? Metin Kıratlı, kurumlara verilecek dilekçe örneği paylaştı.

Bu noktada kronik hastalık durumu pdf olarak indir bağlantısına tıklamanız gerekiyor. Bunu indirdiğinizde, indirmiş olduğunuz belgenin sizin kronik hastalığınızın olduğunu belirten bir metin yyer alacaktır. Bu belgeyi yazıcıdan çıkartarak çalıştığınız kuruma vermeniz gerekiyor. Sonrasında da zaten izinli sayılacaksınızdır.

Çalıştığınız kuruma belgeyi verdiğinizde, PDF formatında indirmiş olduğunuz belgenin içinde bulunan KareKod, kurum müdürü tarafından okutularak sizin hakkınızdaki bilgiler görüntülenebilecektir. Örnek vermek gerekirse çalışacak olan kişinin adının Ayşe soyadının da Türkiye olduğunu varsayalım. Bu durumda kronik rahatsızlığı olan kişilerin kuruma vereceği örnek dosya şu şekilde olacaktır:

Kronik rahatsızlığı olanlar için resmi izin belgesi PDF formatı

“Kronik hastalık durumu Ayşe Türkiye isimli kişiye aittir. 01/06/2020 tarihinde Ayşe Türkiye tarafından elektronik olarak indirilmiştir”

Bunu doğrulayan kurum müdürü sizi otomatik olarak izinli sayacaktır. Kafanıza takılan soruları yorum alanından sormaya çekinmeyiniz.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu