Ekonomi

LATAM Airlines hisseleri %57 artış yaşadı!

Latin Amerika'nın en büyük havayolu şirketi borsada artış yaşadı!

Latin Amerika ülkelerinin lider hava yolu şirketi son zamanlarda güney amerikada artan covid-19 salgını nedeniyle işlerin durma seviyesine gelmesinden dolayı iflas erteleme talebinde bulunmuştu. Delta havayolu şirketinin ve Katar’lıların da desteğini alan latam airlines borsada bugün şov yaptı.

Uzmanlar konuyla alakalı olarak bu yükselişin balon olabileceği yönünde tahmin yürütmektedir. Güne $1.25 ile başlayan LATAM Airlines, kapanışa yakın saat 3:45’te $1.90 seviyelerine ulaştı. Son 4 aydır düşüş yaşayan şirketin hisseleri bugün son ayların en yüksek rakamına ulaştı diyebiliriz.

Merkezi Şili’de olan şirket 2018’te 9 milyar dolarlık ciroyla rekor kırmıştı. Amerika başta olmak üzere Şili, Kolombiya, Ekvador ve Peru’da şirketin iflas erteleme talebi olduğu santiagotimes.cl sitesinden belirtilmiş. Şirketin resmi internet sitesinde yapılan habere göre Brezilya, Paraguay ve Arjantin’deki çalışmaların devam edeceği belirtildi.

latam havayolu şirketi borsa hisseleri
latam havayolu şirketi borsa hisseleri 1 günde yüzde 50 arttı.

New York borsası ile ilgilenenler için riskli bir yatırım olacaktır. Her an her şeyin olacağı bu şirkette tam kazanıp çıkmakta var, herşeyi kaybedip batmakta. Analistlerin %50’i mevcut hisselerin satılmasını, %33’ü de alınabilir olduğunu söylüyorlar.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Murat Kaplan

Eskişehir'de 1996 yılında dünyaya gelen Murat Kaplan, birçok internet sitesinde haber editörü olarak çalıştıktan sonra şimdilerde siyaset ve ekonomi alanlarında Jodd.net'te yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu